Марки нержавіючої сталі. Яку обрати?

Марки нержавіючої сталі. Яку обрати?

Марки нержавіючої сталі. Яку обрати?

18 March 2021

Для надійної та безпечної роботи Вашого котла необхідно правильно підібрати димохід який буде відповідати температурному режиму опалювального приладу. Окрім температурного режиму необхідно також пам’ятати, що при згоранні газу та твердого палива в димохідній трубі утворюються кислоти (в тому числі і сірчана), а тому дуже важливо звернути увагу на марку нержавіючої сталі з якої виготовлена димохідна труба.

Для виробництва елементів димоходів ми використовуємо наступні марки нержавіючої сталі:

AISI-201 (USA), європейська класифікація 1.4372 товщиною 0,5мм. та 0,8мм. – нержавіюча сталь в якій нікель замінений марганцем, за рахунок чого ця сталь є однією з найдешевших серед нержавіючих. Використовується для кожухів димоходу та у вентиляції, а також димоходів що працюють в сухому режимі при низьких температурах газів і відсутності кислот. Компанія ДИМКОМ не рекомендує використовувати 201 марку сталі для димохідних систем.

AISI-304 (USA), європейська класифікація 1.4301 товщиною 0,5мм, 0,8мм, 1мм. – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 500°С в не дуже агресивних середовищах. Використовується для газових та твердопаливних димохідних систем.

AISI-316 (USA), європейська класифікація 1.4404 товщиною 0,6мм – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 750°С , стійка до агресивних кислотних середовищ. Використовується для газових, рідкопаливних та твердопаливних димохідних систем.

AISI-309 (USA), європейська класифікація 1.4828 товщиною 0,8мм – відноситься до класу кислотостійкі, жароміцні, тугоплавкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 1050°С , стійка до кислот при високих температурах. Використовується для всіх паливних систем. Особливо рекомендується для використання в димовивідних системах саун, бань та для твердопаливних котлів всіх типів.

Також часто виникають питання про вибір між матовою та «блискучою» нержавійкою. Потрібно пам’ятати,  що матовість чи блиск це лише вид полірування нержавіючої сталі. Одна і та ж марка сталі може бути як і глянц так і матова.

Досить часто виробники маніпулюють товщиною стінки елементів димоходів як величиною що відповідає за довговічність системи. Однак при виборі димоходів в першу чергу необхідно звертати увагу на марку сталі (жаростійкість, окалиностійкість, кислотостійкість) а не товщину. Наприклад, щоб забезпечити термін служби димохідної системи 10 років при температурі 600°С, необхідно використовувати сталь марки AISI-304 товщиною 2мм., але!!! використовуючи наприклад жаростійку марку AISI-309, товщину стінки димоходу можна зменшити до 0,6-0,8мм.