Як правильно вибрати марку сталі димоходу


УВАГА!!!


Для надійної та безпечної роботи Вашого котла необхідно правильно підібрати димохід який буде відповідати температурному режиму опалювального приладу. Окрім температурного режиму необхідно також пам’ятати, що при згоранні газу та твердого палива в димохідній трубі утворюються кислоти (в тому числі і сірчана), а тому дуже важливо звернути увагу на марку нержавіючої сталі з якої виготовлена димохідна труба.


Для виробництва елементів димоходів ми використовуємо наступні марки нержавіючої сталі:

AISI-304 (USA), європейська класифікація 1.4301 товщиною 0,5мм, 0,8мм – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 400°С в не дуже агресивних середовищах. Використовується для газових димохідних систем.

AISI-316 (USA), європейська класифікація 1.4404 товщиною 0,6мм – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 750°С , стійка до агресивних кислотних середовищ. Використовується для газових, рідкопаливних та твердопаливних димохідних систем при невисоких температурах.

AISI-309 (USA), європейська класифікація 1.4828 товщиною 0,8мм – відноситься до класу кислотостійкі, жароміцні, тугоплавкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 1050°С , стійка до кислот при високих температурах. Використовується для всіх паливних систем. Особливо рекомендується для використання в димовивідних системах саун, бань та для твердопаливних котлів всіх типів.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!!!

Недобросовісні виробники використовують у виготовленні димоходів неякісні матеріали: феритні (магнітні) сталі (AISI-430, AISI-439) та так звані сталі двохсотої серії (AISI-201,AISI-202) виробництва Індії та Китаю, які мають низькі антикорозійні властивості при нагріванні. Вказані марки сталі можуть бути використані лише як зовнішній кожух термоізольованих димоходів. Відрізнити їх від якісної сталі можливо тільки після проведення хімічного аналізу. В той же час ціна таких димоходів в 1,5 рази дешевша. Тому будьте обережні коли Вам пропонують занадто дешеві ціни на якісні марки сталі.


Також будьте обережні при використанні сталі марки AISI-321. При термостійкості до 750°С, фахівці все ж не рекомендують використовувати дану марку нержавіючої сталі в сірковмісних і сильно окислюючих середовищах.

ТОВЩИНА = ДОВГОВІЧНІСТЬ???

Досить часто виробники маніпулюють товщиною стінки елементів димоходів як величиною що відповідає за довговічність системи. Однак при виборі димоходів в першу чергу необхідно звертати увагу на марку сталі (жаростійкість, окалиностійкість, кислотостійкість) а не товщину. Наприклад, щоб забезпечити термін служби димохідної системи 10 років при температурі 600°С, необхідно використовувати сталь марки AISI-304 товщиною 2мм., але!!! використовуючи наприклад жаростійку марку AISI-309, товщину стінки димоходу можна зменшити до 0,6-0,8мм.


Тому завжди пам’ятайте:

ЯКІСНИЙ ДИМОХІД МОЖЕ БУТИ ВИГОТОВЛЕНИЙ ТІЛЬКИ З ЯКІСНОЇ МАРКИ СТАЛІ!!!